Tingimused

 • Tallinnas või Viljandis linnast väljas pildistamisel lisandub juurde ka transporditasu. Tallinnas linnas kehtib ka siis, kui on soov pildistada kohas, kuhu ühistransporti ei liigu või liigub liiga harva (vähem kui kaks bussi tunnis).
 • Hilinemise korral tuleb arvestada sellega, et siis lüheneb ka lihtsalt sinu sessiooni aeg.
 • Kui aga tead juba varem ette, et ei jõua õigeks ajaks sessioonile, siis anna sellest minimaalselt 60 min enne teada. Kui sa seda ei tee, siis jääb sessiooni hind ning lõpuaeg samaks, mis oli esialgsel kokkuleppel. Seda ühel lihtsal põhjusel - tihtipeale teen päevas rohkem kui ühe pildistamise ning kui klient peaks hilinema, kuid teatab, et soovib sama sessiooni pikkust saada, siis see mõjutaks kogu päeva graafikut ning kahjuks nii koostöö ei toimi.
 • Lisaks kui midagi juhtub ning ei saa sessioonile tulla, siis anna sellest vähemalt 24h enne sinu sessiooni aega ette teada (stuudiopildistamise puhul minimaalselt 2-3 päeva). Sel juhul saame lihtsalt sinu sessiooni aja teisele päevale tõsta. Kui sa seda ei tee, siis kahjuks ei pruugi ma saada lähiajal sulle uut aega. Kui Sa aga 1) jätad sessioonile tulemata ning ei anna tühistamise soovist ette teada vähemalt 24h enne või 2) stuudiopildistamise puhul tühistad vähem kui 5h enne sessiooni, siis on fotograafil õigus esitada kliendile arve 100% ulatuses sessiooni kokkulepitud tasust.
 • Sinu sessioon on kinnitatud alles siis, kui on tasutud broneeringutasu - seega palun Sul see tasuda esimesel võimalusel. Seda lihtsalt selle tõttu, et kui minuga peaks ühendust võtma klient, kes soovib sessiooni samal päeval-ajal kui oli Sinuga sessioon kokku lepitud, kuid broneerimistasu pole makstud, siis on võimalus ka teisel kliendil sama päev-aeg ära broneerida. Ehk siis kui arve on saadetud, aga makse pole laekunud ning sessiooni ajale on teine huviline, siis saadan Sulle meeldetuletus sõnumi/emaili - kui päeva lõpuks makset/makse tõestust ei laeku, siis on fotograafil õigus anda aeg teisele kliendile.
 • Makstud broneeringutasu pole tagastatav! Seda põhjusel, et kui Sa peaksid mistahes põhjusel oma sessiooni tühistama, siis see katab teiste äraöeldud sessioonide kulu. Kui Sa oled maksnud broneerimistasu ära, kuid pead sessiooni ümber tõstma, siis seda on võimalik teha maksimaalselt ühe korra. Kui sa aga peaksid viimasel hetkel haigeks jääma, siis anna esimesel võimalusel sellest teada ja tõstame Sinu sessiooni aja ümber - kahjuks aga pole stuudiosessioonide puhul tasutud stuudio rendisumma tagastatav viimase hetke haigestumise puhul, kuna siis ei ole võimalik enam stuudioaega ümber tõsta (saab muuta kuni 48h enne sessiooni aega). Kui aga tühistamine on fotograafi poolt, siis sooritatakse sulle esimesel võimalusel tagasimakse!


 • Minu eesmärk on, et iga klient tunneks ennast enda kehas hästi ning aksepteeriksid oma keha just sellisena nagu see on. Ma küll eemaldan ajutisi iluvigu nagu nt sinikad, kriimustused ja punnid, kuid ma ei muuda su keha - ehk ei, ma ei photoshopi kedagi peenemaks jms.


 • PULMAD: Pruutpaaridel on soovi korral võimalus sõlmida fotograafiga kirjalik leping.
 • Pruutpaari ilupiltidele (sh ka päikseloojangu ajal tehtud) tehakse pisivigade eemaldust (nt nahatöötlus, mille käigus eemaldatakse kriimud, punnid jms ehk mittepüsivad naha pisivead; lahtised niidid; riietusel kortsude eemaldamine jms), kuid hinnas ei sisaldu ülejäänud päeva eritöötlused (kortsud, riietuste kortsude eemaldused jms). Kui aga on soovi suuremateks muudatusteks piltidel peale galerii kättesaamist, siis palun teada anda ning leiame koos lahenduse, mis kõigile osapooltele sobib.
 • Saadetud galeriis on lõplik fotograafi poolt valitud fotode valik, seega kui soovid kindlasti mingeid hetki enda galeriisse, siis anna mulle sellest konsultatsioonis teada.
 • Ükski foto pole 100% garanteeritud, kuid fotograaf annab endast võimaliku, et kõik soovitud fotod oleks galeriis olemas. Selleks, et saaks kõik teie soovid täita, palun edastada fotograafi juhised külalistele aegsasti ning seda neile ka meelde tuletada pulmapäeval (nt õnnitlemisel hoida kallistust paar sekundit, et fotograaf saaks hetke ilusti tabatud).
 • Kui fotograafiga juhtub viimasel hetkel midagi (nt haigestumine) ning ei ole võimeline teie pulma jäädvustama, siis fotograaf võtab enda peale fotograafi asenduse otsimise ning esitab kliendile võimalikud variandid


 • Fotograafil on igal ajal õigus muuta hinnakirja. Juba broneeritud sessioonide hinnad, aga sellega ei muutu.
 • Hinna sisse kuuluvad ainult lõplikult töödeldud pildid ehk kliendile ei ole lubatud eelvaategaleriist teha kuvatõmmiseid ega neid jagada! Kui klient soovib endale soetada rohkem pilte, kui valitud paketi sisse kuulub, siis on tal võimalus osta juurde lisafaile vastavalt hinnakirjale.
 • Austan oma klientide privaatsust, seega soovi korral jäävad pildid ainult Sinu silmadele.
 • Fotograafi tehtud tööd ei ole lubatud üle töödelda (sh ka Instagrami ja Facebooki filtritega).
 • Ühtegi pilti ei ole lubatud kasutada reklaami eesmärgil, kui just pole teistsugust kokkulepet.
 • Klient saab aru, et fotograafia on kunst ning valminud fotod on fotograafi nägemus ning hilisemaid pretensioone ei aktsepteerita. Seega palun enne tutvuda minu käekirjaga, et veenduda, et see on just see stiil, mis vastab Teie maitsele.
 • Broneerides sessiooni nõustub klient kõigi ülalmainitud tingimustega.

Lisainfo • Palun enne sessiooni tutvu ka ooteaja pikkusega - ma üldiselt annan igale kliendile individuaalselt kas broneerimise ajal või Sinu sessiooni ajal teada umbes millal Sa saad oma pildid. Seega palun mitte saata sõnumeid stiilis "kas pildid valmivad ka juba?", eriti kaks-kolm päeva pärast sessiooni. Ma luban, et ma ei hoia pilte meelega endale ning saadan need Sulle esimesel võimalusel. Sellises stiilis küsimused ja pärimine paneb, aga mulle väga suure stressi peale, seega palun olla kannatlik ning oodata, kuni ise Sinuga ühendust võtan.


 • Minu piltide üldine ooteaeg on 14 päeva, kuid kõrghooajal (suvi ja jõulupildistamised) võib olla ooteaeg kuni 4 nädalat ning pulmade puhul kuni 8 nädalat. Ja vastupidiselt - vaiksemal perioodil nagu nt aasta algus võib piltidega minna ka alla nädala.


 • Pildid saadan kliendile kasutades Pixieseti galeriid, kus on võimalus nii täissuuruses kui ka veebiformaadis pildid endale alla laadida. Tavasessioonide pildid hoian galeriis 2 nädalat ja pulmagaleriid 4 kuud, seega palun kindlasti selle aja sees oma pildid alla laadida (ja soovitatavalt ka mitmesse seadmesse või välisele kõvakettale/mälupulgale!)


 • Riietevaliku eelistused: maalähedased ja neutraalsed toonid (nt rohelised, sinised, beežid, hallid, punased ja pastelsed ). Vältida soovitan kindlasti suurte logodega riietust, väga pisikesi ja tihedaid mustreid ning erksaid ja kirevaid värve. Lisaks enne pildistama tulekut kontrolli kindlasti üle, et kõik riided oleks puhtad ja kortsudeta. Ja loomulikult pere- või paaripilte tegema tulles oleks hea kui riietused matchiks ehk ei pea olema päris copy-paste, aga värvigamma võiks olla sarnane või üksteist komplimenteeriv.


 • Buduaarsessioonile tulles hoidu kindlasti ümber riiete kandmisest, kuna see jätab nahale punased jooned sisse - see teeb järeltöötluse osa mulle natuke lihtsamaks ning sessiooni käigus on ka Sul mugavam ja vähem muret.